Debata pt.: „Szkoła jest po nic”

Serdecznie zapraszamy wszystkie Pracowniczki i Pracowników Instytutu Pedagogiki na debatę pt.: „Szkoła jest po nic”, która odbędzie się w w dniu 4 grudnia 2022 w Kluboksięgarni Cepelin w Słupsku, o godz. 17:00.

Poniżej komunikat prasowy w TVP Słupsk:

Debata SZKOŁA JEST PO NIC

Kluboksięgarnia „Cepelin” w Słupsku, 4 grudnia 2022, godz. 17:00

Powszechne rozczarowanie systemem oświaty mogłoby sugerować, że w refleksji nad rolą i kulturotwórczym znaczeniem edukacji jesteśmy względnie jednomyślni.

Jak więc wyjaśnić fakt, że w odpowiedzi na pytanie, jaka w istocie powinna być nowoczesna szkoła, jednomyślni bynajmniej nie jesteśmy?

Chcąc wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie i rozgoryczenie współczesną nam rzeczywistością edukacyjną, zarazem wychodząc z założenia, że cokolwiek wnoszące do dyskusji spory o kształt oświaty uwzględniać powinny szerszy jej kontekst, zapytać chcemy o sens istnienia szkoły w ogóle.

Jesteśmy bowiem przekonani, że pytanie dotyczące tego, jak w powinna wyglądać współczesna szkoła, poprzedzone musi zostać refleksją nad sensem istnienia szkoły w ogóle, tj. pytaniem – po co w istocie szkoła istnieje?

Poszukując odpowiedzi na sformułowane wyżej pytania, zarazem pozwalając sobie na odrobinę intelektualnej prowokacji, serdecznie zapraszamy wszystkich uczących, ale i nauczanych (nauczycieli, wykładowców akademickich, pedagogów, uczniów, studentów) do uczestnictwa w debacie „Szkoła Jest Po Nic”.