Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Pedagogiki

Instytut Pedagogiki

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Wizyta studyjna studentów AP w Chrześcijańskim Ośrodku dla Osób Uzależnionych „Teen Challenge”  w Broczynie

Wizyta studyjna studentów AP w Chrześcijańskim Ośrodku dla Osób Uzależnionych „Teen Challenge” w Broczynie

W dniu 18.11.2019 studenci pedagogiki resocjalizacyjnej Akademii Pomorskiej w Słupsku wzięli udział w wyjeździe do Chrześcijańskiego Ośrodka dla Osób Uzależnionych „Teen Challenge”  w Broczynie.

image alt text

Ośrodek ten jest jedną z wielu placówek w ramach sieci finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjenci w ośrodku przebywają przez 12 miesięcy, w trakcie których przechodzą kompleksowy proces terapii w wsparcia w wychodzeniu z uzależnienia. W ośrodku może przebywać prawie 30 osób. W trakcie wizyty zapoznaliśmy się placówką, procesem terapeutycznym, etapami procesu terapeutycznego. Bardzo cenne było spotkanie z trzema pacjentami, z którymi mogliśmy swobodnie porozmawiać o ich życiu, o tym co ich zaprowadziło do ośrodka, jak wygląda ich codzienność w placówce, co planują po zakończeniu terapii.

image alt text

 Nasza wizyta  w Chrześcijańskim Ośrodku dla Osób Uzależnionych „Teen Challenge”  w Broczynie okazała się bardzo wartościowym doświadczeniem i stanowiła cenne uzupełnienie zajęć, dała nam wiele do przemyśleń i pozwoliła skutecznie połączyć teorię z praktyką pedagogiczną. Szczególnie podziękowania należą się organizatorowi wyjazdu - p. dr Robertowi Parolowi oraz Pani Ani, która jest kierownikiem ośrodka.

 

Znajdziesz nas tutaj