Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Pedagogiki

Instytut Pedagogiki

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Jubileusz 50 - lecia Uczelni w Instytucie Pedagogiki

Jubileusz 50 - lecia Uczelni w Instytucie Pedagogiki

Za nami uroczystość Jubileuszu 50 - lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ten dzień hucznie obchodziliśmy również w Instytucie Pedagogiki. Uroczystość rozpoczęła się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej prof. dr hab. Ewy Bilińskiej – Suchanek – wieloletniego pracownika Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku, byłego kierownika Zakładu Pedagogiki Ogólnej i Podstaw Edukacji, jego dyrektora, mentora i promotora wielu rozpraw doktorskich.

Była to również okazja do nadania sali dydaktycznej nr 218 imienia prof. Ewy Bilinskiej-Suchanek. Odsłonięcie tablicy stało się też powodem do wspomnień o Pani Profesor, którymi zechciała podzielić się dr Marta Sałapata. Wydarzeniu temu towarzyszył recital muzyczny w wykonaniu dr Marty Glinieckiej.
Ze wspomnieniami związanymi z Akademią Pomorską podzieliła się z uczestnikami obchodów dr Grażyna Durka. W podróż do przeszłości zabrał uczestników uroczystości Jakub Antoszczuk – uczeń III klasy gimnazjum Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku, który pod opieką naukową dra Adama Czarneckiego przygotował materiał przybliżający losy naszej Alma Mater oraz Instytutu Pedagogiki – od czasów Studium Nauczycielskiego po współczesną Akademię. Pokaz ten poprzedził wykład dr Marii Aleksandrovich na temat powodów skłaniających ludzi do tańca. Prelekcję o wyzwaniach współczesnego społeczeństwa obywatelskiego w dobie Kultury 2.0 wygłosił dr Łukasz Androsiuk. Ukoronowaniem oficjalnej części obchodów była gala wręczenia Oskarów Akademickich dla członków społeczności Instytutu Pedagogiki, poprowadzona przez dr Małgorzatę Obrycką, dr Marię Aleksandrovich i dra Jacka Kowalczyka. Jubileusz był świetną okazją do spotkania po latach z pracownikami i absolwentami Instytutu Pedagogiki, którzy przybyli do nas z najodleglejszych zakątków. Atrakcją okazała się również fotobudka, dzięki której można było uwiecznić spotkania po latach na pamiątkowych zdjęciach.

 

Znajdziesz nas tutaj