Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Pedagogiki

Instytut Pedagogiki

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Debata pt.: „Szkoła jest po nic”

Debata pt.: „Szkoła jest po nic”

Organizatorzy debaty pt. „Szkoła jest po nic” mają zaszczyt i przyjemność poinformować, że patronat nad wydarzeniem zgodził się objąć Prorektor ds. Kształcenia Akademii Pomorskiej w Słupsku, Pan dr hab. Andrzej Urbanek, prof. AP.

Zapraszamy na debatę w niedzielę 4 grudnia 2022, o godz. 17:00 do Kluboksięgarni Cepelin w Słupsku.

 

Powszechne rozczarowanie systemem oświaty mogłoby sugerować, że w refleksji nad rolą i kulturotwórczym znaczeniem edukacji jesteśmy względnie jednomyślni. Jak więc wyjaśnić fakt, że w odpowiedzi na pytanie, jaka w istocie powinna być nowoczesna szkoła, jednomyślni bynajmniej nie jesteśmy?

 

Chcąc wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie i rozgoryczenie współczesną nam rzeczywistością edukacyjną, zarazem wychodząc z założenia, że cokolwiek wnoszące do dyskusji spory o kształt oświaty uwzględniać powinny szerszy jej kontekst, zapytać chcemy o sens istnienia szkoły w ogóle. Jesteśmy bowiem przekonani, że pytanie dotyczące tego, jak w powinna wyglądać współczesna szkoła, poprzedzone musi zostać refleksją nad sensem istnienia szkoły w ogóle, tj. pytaniem – po co w istocie szkoła istnieje?

 

Poszukując odpowiedzi na sformułowane wyżej pytania, zarazem pozwalając sobie na odrobinę intelektualnej prowokacji, serdecznie zapraszamy wszystkich uczących, ale i nauczanych (nauczycieli, wykładowców akademickich, pedagogów, uczniów, studentów) do uczestnictwa w debacie „Szkoła Jest Po Nic”.

Znajdziesz nas tutaj