Centrum INKLUZJA

WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

WARSZTATY ROZWOJU ZDOLNOŚCI KREATYWNYCH

Krótki opis na max 700 znaków

Celem warsztatów jest rozbudzanie oraz wspieranie rozwoju kreatywności dzieci i młodzieży. Program warsztatów jest konstruowany w oparciu o założenie, że w każdym człowieku drzemie pierwiastek twórczy, a proponowane ćwiczenia i zabawy są szansą na uzewnętrznienie potencjału twórczego dzieci i młodzieży oraz stymulowanie ich rozwoju. Dlatego też aktywizuje się uczestników w kierunku realizacji zadań angażujących zarówno umiejętności poznawcze (nabywanie sprawności w dokonywaniu operacji umysłowych właściwych dla kreatywności), społeczne (zachęcanie do współdziałania podczas pracy nad pomysłem, umożliwienie autoprezentacji i twórczej ekspresji) jak również emocjonalne (pobudzenie motywacji wewnętrznej, kształtowanie atmosfery radości z samego tworzenia).

max 300 znaków

Dr Maria Aleksandrovich, psycholog z ponad 20-letnim stażem, kierownik Zakładu Psychologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Absolwentka szkoły plastycznej oraz licznych kursów z dziedziny arteterapii w Polsce i za granicą, między innymi: Praktyka używania gliny w pracy psychokorekcyjnej z młodzieżą, Sankt Petersburg, Rosja; Rysowanie prawą półkulą mózgu jako sposób na optymalizację stanu psychicznego, Sankt Petersburg, Rosja; Najskuteczniejsze metody arteterapeutyczne w pracy z dziećmi i młodzieżą na różnym etapie rozwoju, Warszawa.

1x10 godziny

grupowa

10 osób

2000 zł grupa (razem ze wszystkimi materiałami)

PLASTELINOGRAFIA DLA DUŻYCH I MAŁYCH

Krótki opis na max 700 znaków

Jest to cykl autorskich plastycznych warsztatów rozwijających z jednej strony motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową, a z drugiej strony umiejętności plastyczne i zmysł estetyczny. Działalność plastyczna z plasteliną pozwala na ćwiczenie koncentracji uwagi i nawyku doprowadzania do końca rozpoczętego zadania. U dzieci nieśmiałych udany efekt pracy przyczynia się do umocnienia poczucia własnej wartości.

max 300 znaków

Dr Maria Aleksandrovich, psycholog z ponad 20-letnim stażem, kierownik Zakładu Psychologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Absolwentka szkoły plastycznej oraz licznych kursów z dziedziny arteterapii w Polsce i za granicą, między innymi: Praktyka używania gliny w pracy psychokorekcyjnej z młodzieżą, Sankt Petersburg, Rosja; Rysowanie prawą półkulą mózgu jako sposób na optymalizację stanu psychicznego, Sankt Petersburg, Rosja; Najskuteczniejsze metody arteterapeutyczne w pracy z dziećmi i młodzieżą na różnym etapie rozwoju, Warszawa.

1x12 godziny

indywidualna/grupowa

10 osób

200 zł od osoby / 1800 zł grupa (razem ze wszystkimi materiałami)

WARSZTATY ROZWOJU PEWNOŚCI SIEBIE

Krótki opis na max 700 znaków

Cykl warsztatów skierowanych na rozwój pewności siebie, czyli takich jej istotnych elementów jak poczucia własnej wartości, samooceny i samoakceptacji.

1x10 godziny

grupowa

10 osób

2000 zł grupa (razem ze wszystkimi materiałami)

Nazwa

JAK WYTRZYMAĆ Z RODZICAMI?

Krótki opis na max 700 znaków

Warsztaty dla grupy nastolatków szkół podstawowych dotyczące budowania relacji w rodzinach i radzenia sobie w trudnych rodzinnych sytuacjach: odkryjesz, jak Cię widzą w rodzinie i jak Ty widzisz swoją rodzinę – oraz co możesz zrobić, jeśli zechcesz to zmienić.

max 300 znaków

dr Małgorzata Słowik, pedagog, adiunkt w Zakładzie Pracy Socjalnej Akademii Pomorskiej w Słupsku, doświadczona w prowadzeniu warsztatów zarówno dla studentów, jak i grup pozauczelnianych (tematyka związana z poradnictwem rodzinnym).

10h (5 spotkań)

Grupowa